Ново Office & Home Chair OXFORD Large Manager Black Fabric

Office & Home Chair OXFORD Large Manager Black Fabric

Прегледи: 227 Производител: Stolici.mk
Шифра: OXFORD
Достапен: Има залиха
9,990.00ден без ДДВ: 9,990.00ден
Количина: Купи

Office & Home Chair OXFORD Large Manager Black Fabric Elastic Double Knitted Fabric

квалитетен ергономски стол за долготрајна употреба во канцеларија или домашни услови
модерен дизајн идеален за модерни канцеларии и домови
еластична двојна мрежна облога на наслонот и платнена сунѓерна на седиштето овозможува долготрајна удобна употреба
наслон за глава со мрежна облога и повеќестепено подесив по висина за максимална удобност
висок анатомски подвижен наслон со цврста и стабилна конструкција и анатомска потпора
вграден механизам со можност за регулирање на отпорот на потпирање на наслонот
механизам за подесивост по висина, релакс опција и заклучување во работна положба
нов модел на пневматски амортизер high-pressure class-3 за висинско подесување на седиштето
цврста ротирачка подвижна основа од полимерна пластика на тркалца
тркалца со силиконска облога идеални за употреба на паркет / ламинат
бесшумно и меко движење на сите видови подови без оштетување
удобни дизајнерски меки наслони за раце, индивидуално подесиви по висина
препорачана максимална носивост до 150кг
вклучено упатство, алат и сите потребни материјали за составување

Manufactured by Stolici.mk