Ново Office & Home Chair LINEA PRO Large Manager Black Fabric

Office & Home Chair LINEA PRO Large Manager Black Fabric

Прегледи: 1952 Производител: Stolici.mk
Шифра: Linea PRO
Достапен: Има залиха
7,990.00ден без ДДВ: 7,990.00ден
Количина: Купи

Office & Home Chair LINEA PRO Large Manager Black Elastic Double Knitted Fabric

• квалитетен ергономски стол за долготрајна употреба во канцеларија или домашни услови
• модерен дизајн идеален за модерни канцеларии и домови
• еластична двојна мрежна облога на наслонот и платнена сунѓерна на седиштето овозможува долготрајна удобна употреба
• наслон за глава со мека платнена облога за дополнителна удобност
• висок анатомски подвижен наслон со стабилна конструкција
• вграден механизам со можност за регулирање на отпорот на потпирање на наслонот
• механизам за подесивост по висина, релакс опција и заклучување во работна положба
• нов модел на пневматски амортизер high-pressure class-3 за висинско подесување на седиштето
• цврста ротирачка подвижна основа од полимерна пластика на тркалца
• тркалца со силиконска облога идеални за употреба на паркет / ламинат
• бесшумно и меко движење на сите видови подови без оштетување
• удобни дизајнерски наслони за раце
• препорачана максимална носивост до 150кг
• вклучено упатство, алат и сите потребни материјали за составување

Manufactured by Stolici.mk