Ново Office & Home Mesh Chair Monti HS MAX Large Black

Office & Home Mesh Chair Monti HS MAX Large Black

Прегледи: 1628 Производител: Stolici.mk
Шифра: Monti HS Max
Достапен: Има залиха
4,990.00ден без ДДВ: 4,990.00ден
Количина: Купи

Office & Home Mesh Chair Monti HS MAX Large Black

• квалитетен стол со мрежеста облога идеален за долготрајна употреба во канцеларија или домашни услови
• модерен дизајн идеален за модерни канцеларии и домови
• мрежна облога на наслонот и седиштето овозможува долготрајна удобна употреба без потење
• висок анатомски подвижен наслон со цврста метална конструкција и мрежна облога
• вграден механизам со можност за регулирање на отпорот на потпирање на наслонот
• механизам за подесивост по висина, релакс опција и заклучување во работна положба
• нов модел на пневматски амортизер high-pressure class-3 за висинско подесување на седиштето
• цврста метална хромирана високосјајна ротирачка подвижна основа на тркалца
• тркалца со силиконска облога идеални за употреба на паркет / ламинат
• бесшумно и меко движење на сите видови подови без оштетување
• високи наслони за раце со метална потпора
• препорачана максимална носивост до 150кг
• вклучено упатство, алат и сите потребни материјали за составување

Manufactured by Stolici.mk