Ново Gaming Chair ASSASSIN Gaming PRO Premium Black & Gray Woven Fabric with Leg Support

Gaming Chair ASSASSIN Gaming PRO Premium Black & Gray Woven Fabric with Leg Support

Прегледи: 2190 Производител: Stolici.mk
Шифра: Assassing Gaming PRO Premium
Достапен: Има залиха
8,600.00ден без ДДВ: 8,600.00ден
Количина: Купи

Удобен гејмерски стол со модерен и иновативен дизајн, изработен од цврсти и квалитетни материјали
Цврста композитна пластична подвижна основа
Tркалца со силиконска облога идеални за употреба на паркет / ламинат
Бесшумно и меко движење на сите видови подови без оштетување
Ергономска форма на седиште и наслон за грб
Квалитетна платнена облога на седиште и еластична на наслонот
Модерен наслон за грб со пластична заштитна и украсна маска од задната страна
Анатомски подвижен наслон за грб со опција за регулирање на отпорот на потпирање и фиксирање во одредена положба
Повеќе позиции за фиксирање на положба на наслонот, регулирање на висина на наслон
Вграден механизам на извлекување за одмарање, екстензија за потпора на нозе
Квалитетен пневматски амортизер за висинско подесување на висината на седиштето
Регулирање на силата на наслонот и вграден релакс механизам
Раконаслони со мека платнена облога и подвижност заедно со наслонот (напред-назад)
Вградено меко перниче за глава
Препорачана дозволена носивост до 190кг 
вклучено упатство, алат и сите потребни материјали за составување

Manufactured by Stolici.mk