Ново -13% Office & Home Mesh Chair NAPOLI Black Modern Adjustable with Metal Base

Office & Home Mesh Chair NAPOLI Black Modern Adjustable with Metal Base

Прегледи: 5844 Производител: Stolici.mk
Шифра: Napoli Black
Достапен: Има залиха
4,600.00ден 3,990.00ден без ДДВ: 3,990.00ден
Количина: Купи

• квалитетен стол со мрежеста облога идеален за долготрајна употреба во канцеларија или домашни услови
• модерен дизајн идеален за модерни канцеларии и домови
• мрежна облога на наслонот и седиштето овозможува долготрајна употреба без потење
• нов модел на пневматски амортизер high-pressure class-3 за висинско подесување на седиштето
• метална хромирана високосјајна ротирачка подвижна основа на тркалца
• тркалца со силиконска облога идеални за употреба на паркет / ламинат
• бесшумно и меко движење на сите видови подови без оштетување
• анатомски подвижен наслон за грб со опција за регулирање на отпорот на потпирање
• наслони за раце
• подесивост по висина
• препорачана максимална носивост до 150кг
• вклучено упатство, алат и сите потребни материјали за составување

Manufactured by Stolici.mk