Ново Office & Home Chair ErgoFlex PRO Large Manager Black Fabric

Office & Home Chair ErgoFlex PRO Large Manager Black Fabric

Прегледи: 250 Производител: Stolici.mk
Шифра: ErgoFlex PRO
Достапен: Има залиха
11,990.00ден без ДДВ: 11,990.00ден
Количина: Купи

Office & Home Chair ErgoFlex PRO Large Manager Black Fabric Elastic Double Knitted Fabric

квалитетен ергономски удобен стол за долготрајна употреба во канцеларија или домашни услови
модерен дизајн идеален за модерни канцеларии и домови
еластична двојна мрежна облога на наслонот и платнена сунѓерна на седиштето овозможува долготрајна удобна употреба
наслон за глава со мрежна облога и повеќестепено подесив по висина и нагиб под агол за максимална удобност
висок анатомски подвижен наслон со цврста и стабилна конструкција и анатомска потпора
дизајнерско стилски интегрирана закачалка за палто од задната страна на наслонот
вграден механизам со можност за регулирање на отпорот на потпирање на наслонот
механизам за подесивост по висина, релакс опција и заклучување во работна положба
нов модел на пневматски амортизер high-pressure class-3 за висинско подесување на седиштето
цврста ротирачка подвижна основа од полимерна пластика на тркалца
тркалца со силиконска облога идеални за употреба на паркет / ламинат
бесшумно и меко движење на сите видови подови без оштетување
удобни дизајнерски меки наслони за раце, индивидуално подесиви по висина
препорачана максимална носивост до 150кг
вклучено упатство, алат и сите потребни материјали за составување

Manufactured by Stolici.mk