Ново Office & Home Mesh Chair Monti Large HS Black

Office & Home Mesh Chair Monti Large HS Black

Прегледи: 549 Шифра: Monti HS
Достапен: Има залиха
4,500.00ден без ДДВ: 4,500.00ден
Количина: Купи

• квалитетен стол со мрежеста облога идеален за долготрајна употреба во канцеларија или домашни услови
• модерен дизајн идеален за модерни канцеларии и домови
• мрежна облога на наслонот и седиштето овозможува долготрајна употреба без потење
• пневматски амортизер high-pressure за висинско подесување на седиштето
• цврста метална хромирана високосјајна ротирачка подвижна основа на тркалца
• тркалца со силиконска облога идеални за употреба на паркет / ламинат
• бесшумно и меко движење на сите видови подови без оштетување
• анатомски подвижен наслон за грб со опција за регулирање на отпорот на потпирање
• наслони за раце
• механизам за подесивост по висина и заклучување во работна положба