Ново -39% Распродадено ErgoNova Executive Modern Office & Home Chair Nowy Styl Black

ErgoNova Executive Modern Office & Home Chair Nowy Styl Black

Прегледи: 771 Производител: Nowy Styl
Шифра: ErgoNova
Достапен: Распродадено
24,000.00ден 14,700.00ден без ДДВ: 14,700.00ден

ErgoNova е анатомски, ергономичен и висококвалитетен работен стол од европскиот производител Nowy Styl

Цврста метална ротирачка подвижна основа на тркалца од полиран алуминиум.
Анатомски подвижен наслон за грб со опција за регулирање на отпорот на потпирање и опција за закочување под агол по желба во 5 позиции.
Ергономско широко седиште за удобно седење обложено со квалитетна ткаенина.
Опција за дополнително извлекување на седиштето кон напред за поудобна релаксација со SYNCHRO механизам со лизгачки седишта.
Наслон за грб со квалитетна мрежеста облога и подесива лумална поддршка идеален за долготрајна употреба.
Потпирачи за раце самостојно подесиви по висина и извлекување напред-назад.
Гасен амортизер за непречено прилагодување на висината.
Препорачливо максималното оптоварување е до 120 kg.